Wszyscy razem!

Forum stworzone z myślą o serwisach, które nie udostępniają w pełni zmodernizowanego forum.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Index
  •  » Nostale
  •  » Zachęcam do gry Nostale - Poradnik, jak zacząć

#1 28-08-09 18:49:29

Kakashi

Administrator

Zarejestrowany: 26-08-09
Posty: 23
Punktów :   

Zachęcam do gry Nostale - Poradnik, jak zacząć

Witam, mój poradnik wraca w wersji 1.2; wersji ulepszonej.
Z góry mówię, że nie trzeba czytać poradnika całego, można go przeczytać tylko powierzchownie. Nie trzeba też koniecznie postępować, tak jak napisałem w poradniku. Zabraniam kopiowania treści na swoje blogi,fora, i inne.

Na początku wyświetli nam się krótki filmik, którego nie możemy przeminąć. Warto go obejrzeć, aby bardziej zapoznać się z fabułą gry.
Grę zaczynamy na mapie NosVile, na której znajdują się NPC handlujące jedzeniem , itd. Tuż po rozpoczęciu trafiamy na 'farmę' , na której są potwory z wyższym od naszego poziomem. Na początku warto ubijać potwory o nazwie 'Słabe ziarno' , aż nasz poziom awansuje do 5. (ubijając po jednym.) Zdecydowanie ułatwi nam to dalsze przygody.
Nasz stan poziomu postaci oraz profesji(o czym później) znajdziemy tu: http://img14.imageshack.us/img14/4589/85831154.png41,82% - czyli ile mamy % pomiędzy poziomem 4 a 5.

Gdy już awansujemy na 5 poziom, idziemy robić misje (Podczas gry wciskamy 'O' i mamy wszystkie szczegóły - najczęściej trzeba iść za strzałką)
Wypełniamy teraz misje: 'przenieś się do NosVile' 'Schwytaj kurczaka! ' , oraz wszystkie, jakie będziemy mieć.

Trochę o profesji - [font='Tahoma']Profesja rośnie za ubijanie potworków. Im wyższy poziom profesji, tym coraz lepsze umiejętności możemy zdobywać.
Na 10 poziomie dostajemy naszą pierwszą umiejętność , która jest w stanie zaatakować wszystkich wrogów otaczających nas. Za każdy poziom profesji dostajemy 2 punkty tzw. PP, które umożliwiają nauczenie się nowych umiejętności u Kalvina - specjalnego trenera umiejętności w wiosce. Możliwe też jest ulepszanie umiejętności , co również kosztuje punkty PP, lecz siła umiejków jest znacznie potężniejsza. (zazwyczaj w sile ataku, czasem ma się pewien % szans na specjalny efekt , taki jak omdlenie, itp.)

Wróćmy do poziomu postaci. Jeśli z misji, które wykonujemy dostaniemy 'dobrze strój treningowy' i 'drewniany młotek' , musimy mieć 13 lvl, aby móc założyć itemy (strój można założyć już na 8 lvl, zaś młot na 13)[/font]. Jeśli już go mamy, możemy na chwilę odpuścić sobie misje , oraz przejść do expienia.
Najlepszym do tego miejscem jest 'pole' Łagodnych strączków groszku:
http://img170.imageshack.us/img170/3637/14383744.png
*Niebieskim kolorem zaznaczyłem na mapie najlepsze miejsce do nabijania poziomu.

Oro pare wskazówek, jak najlepiej zabijać te groszki:
* Podejść do strączka , bić tyle, aż na wskaźniku życia strączka będzie minimalna ilość życia (resztki pż będą się wyświetlały na czerwono)
- Dobijać jeden po drugim, aby całkowicie zniszczyć moba.
-Wtedy z strączków wyskoczą po 2 małe groszki - najlepiej użyć umiejętność 'Uderzenie obrotowe', a następnie dobijać je z innych umiejętności , które są tylko na pojedyńcze potwory.
-I tak w kółko.
*Najlepiej robić to ze zwierzęciem , co ułatwia expienie (wbijanie lvl,poziomu; oraz profesji)
- Jeśli zwierzak będzie miał mało pż, kliknij na jego ikone pod ikoną własnej postaci, a następnie wciśnij 'C' , aby odpoczęła .Jak odpocznie, wcisnij ponownie 'C', a zwierze wstanie.
*Najlepiej robić to z kolegą z grupy . (Zaprasza się go po wciśnięciu na nim, następnie na jego ikonie po środku górnej części ekranu wciskając prawym przyciskiem myszy. Rozwinie się lista, należy wybrać 'Grupa') najlepiej, jeśli będzie on miał skill grupowy.
*Zbieraj rzeczy , które wypadną z potworów .

Najlepiej wbijać tak poziom do 16-17

Ważne: Podczas expienia obserwuj swój wskaźnik profesji, ponieważ, kiedy awansuje ona na poziom 20, możemy u Mimi Mendor zmienić tzw. zawód postaci. Ponadto wymagany jest 15 lvl. Do wyboru mamy następujące klasy /b]
Wojownik - najlepszy do expienia , ma dużo pż, oraz posiada wiele skilli grupowych.
Łucznik - Również dobra postać, dobra do expienia, jego skille to w większości skille dystansowe.
Mag - Postać mogąca wzmacniać partnerów z grupy, posiada własne skille grupowe, oraz pojedyńcze. Ma mało PŻ, ale mimo to nadaje się do expienia.
http://img188.imageshack.us/img188/8607/87842262.png


W zależności, jaką profesję wybierzemy, inne będą dla nas przedmioty. (broń, zbroja, i inne)

Obojętnie, jaką postać sobie upodobamy, dobrze by było, gdybyśmy wybrali jakieś umiejetności grupowe.
* Jak poznać, że skill jest grupowy? Właśnie tak:
http://img197.imageshack.us/img197/500/55508774.pngbędzie znajdować się mniej więcej takie info.

[b]Następnie idziemy na trudne strączki
, bo na łatwych wolno leci nam już exp i profesja. Najlepiej, jeśli wybierzemy się tam z kolegą z drużyny (aby tylko miał zmieniony zawód i skille grupowe- jako poszukiwacz przygód na niewiele się zda.) Zasada jest taka sama , jak opisywałem przy łatwych pstrączkach. Expimy tam do 22 poziomu. Teraz już sami zdecydujcie , na czym wbijać lvl i profesje.
Trudne fasolki możemy spotkać tu: http://img504.imageshack.us/img504/5900/57263362.png

Ciekawostki :

*Zwierzęta po schwytaniu, można 'trenować' mając je u swego boku, kiedy się expi - zwierzę dostaje inną ilość % doświadczenia na swój poziom, niż Ty.
*Czasem, aby nasze zwierzę biło, należy przytrzymać 'Ctrl' , przycisnąć lewy przycisk myszy, a następnie zaznaczyć go. Następnie wcisnąć 'A' , oraz raz kliknąć na danego potwora - wtedy zwierzak będzie atakował wybranego moba.
*Przedmioty możemy obstawiać u Teodor Tipp . Jeśli przedmiot zostanie pomyślnie obstawiony - wzrasta jego unikalność, oraz atrybuty.
*Przedmioty możemy ulepszać u Teoman Topp. Jeśli przedmiot zostanie pomyślnie ulepszony - wzrasta jego '+ przedmiotu', i zostają doliczone procenty, które będą doliczane do atrybutów.
*W błyskawicznych bitwach można zdobyć wiele cennych przedmiotów, złoto, oraz reputację, jak i sławę.
*W łamaczach lodu, można zdobyć reputację, która wpływa na nasza rangę.
*Jeśli się umrze - nie traci się expa ani profesji, a można się 'wskrzesić' za pomocą ziaren mocy.
*Sklepy można stawiać tylko w obszarze własnego sklepu - stawianie go gdzie indziej grozi banem - więc uważaj!
*Gdy mamy drużynę 2 osobową - exp z potwora wynosi 110% i jest dzielony na 2, a jeśli 3 osobową drużynę - exp z potwora wynosi 130%, i jest dzielony na 3. (w 2 osobowej dostajemy 55% na łebka, a 3 osobowej - 43.3 % na łebka, lecz opłaca się to, bo razem możecie zabić więcej potworów naraz.)
*Gdy expimy ze zwierzęciem, exp jest równy 100% na Ciebie, i zwierzę.
*Przedmioty ulepszone na odpowiedni +, oraz obstawione u Tippa, mogą czasem się świecić : http://img193.imageshack.us/img193/9103/77933864.png

Wskazówki
:grumble: :
*Jeśli nasz zwierzak nie będzie chciał słychać naszych poleceń, nakarm go karmą dla zwierząt, która dostaniesz w jednej z misji, lub po prostu kup ją u NPC. Innym sposobem jest pójście do MiniLandu, gdzie po kliknięciu na zwierze wciśnij przycisk 'Zostań', i poczekaj, aż zwierzęciu urośnie lojalność. (Sprawdzamy ją po kliknięciu podczas gry przycisku 'P' , oraz klikając na nasze zwierzę)
*Przypominam - Najlepiej expić z drużyną , bo jest wiekszy exp z potworów.
*Twoje podstawowe przedmioty nie będą najlepsze. Warto obstawiać je u hazardzisty, a następnie ulepszać u sprzedawcy broni. (Tipp i Toop)
*Nigdy nie 'pomagaj' komuś bić potworów, które bije inny gracz, bez jego zgody. To nie czysta zagrywka, zwana 'ksucie'
*Nie zabieraj też przedmiotów, które upadły innemu graczowi .
*Jeśli dalej nie wiesz jakiejś rzeczy, wcisnij [color=#00ff00]F12 [color=#ff0000]w celu uzyskania więcej informacji.[/color][/color]


Przeczytaj
Tabelę kar! (kliknij) , bo rzeczy, które według Ciebie są legalne, są nielegalne!


Banuje tylko z konieczności
Płeć: mężczyzna
http://img20.imageshack.us/img20/2267/top09edit.jpg

Offline

 
  • Index
  •  » Nostale
  •  » Zachęcam do gry Nostale - Poradnik, jak zacząć

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
dlaczego bojowniki nie moga byc z innymi rybami Jak mieć siłę uderzenia nogą popiszcie cziewczyny zemnom num telefonu Wierszyki o aseco Ząbkowice slaskie arkady